Yeni Başlayanlar İçin Link İnşası
12 Mart 2016
E-Ticaret Firmalarında XML Entegrasyonu Nedir?
30 Mart 2016
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

seo nedir

Sadece arama motorlarını hedefleyen, kullanıcı deneyimini hesaba katmadan yapılan SEO çalışmaları faydadan çok zarar getirir!

Sadece arama motorlarında üst sıralarda yer almaktan bahseden profesyonellerden ve ajanslardan sıkılmadınız mı? Sektörünüzü ve alanınızı tanımadan sadece bir kaç kelimede üst sıralarda çıkmanızı vaat eden şirketler ile hala çalışıyor musunuz? Netvent’in alanında uzman, profesyonel ekibiyle sadece arama motorlarındaki pozisyonlarınızın değil, satışlarınızın da artmasını vaat ediyoruz!

Çalışmanın başlangıcında sektörünüzü ve hedeflerinizi analiz ediyoruz. Sizin hedefleriniz doğrultusunda sadece bir kaç kelimede değil, sektörünüz ile ilgili tüm kelimelerde trafik almanızı hedefleyerek tamamen organik SEO stratejileri uyguluyoruz.

Anahtar Kelime Analizi

Ürünlerinizi ve servislerinizi tanımadan, müşterilerinizin arama alışkanlıklarını tahmin etmemiz mümkün değil. Çalışmamızın başlangıcında ürünlerinizi ve servislerinizi analiz ederek, ziyaretçilerinizin arama alışkanlıklarını ortaya çıkartıyoruz. Analizimiz sırasında minimum 2000 anahtar kelimenin aylık arama hacmini ve rekabet değerlerini analiz ediyoruz. Adım adım rekabeti düşük kelimelerden, sektörünüzün rekabetli kelimelerini kapsayacak şekilde detaylı bir anahtar kelime analizini çalışmamızın başlangıcında hazırlıyoruz.

Teknik SEO Geliştirmeleri

Arama motorları sürekli olarak insanlara en iyi arama deneyimini sunmak için çalışırlar. Arama deneyiminin merkezinde ise arama sonuçlarında insanların aradıkları konu ile ilgili doğru içeriği sunan web sitesine sıralamalarda yer vermek gelir. Bunu kullanıcıyı hızlı, güvenilir, web standartlarına uygun web sitesine yönlendirmek izler. Bu noktada yaptığımız tüm teknik geliştirmeler SEO’ya yönelik geliştirmeler gibi görünse de içeriğimizi önce ziyaretçilerimize, sonra arama motorlarına en verimli şekilde gösterebilmek için yapılan çalışmalardır.

Daha teknik anlamda da yapılan çalışmaları özetlemek gerekirse; arama motoru simülasyonu olarak bilinenCrawl yazılımlarımız ile arama motorlarının yaptığı gibi sitenizin tüm alt sayfalarını tarıyoruz ve yüzlerce SEO standardının doğru uygulanıp, uygulanmadığını öngörü ile değil, detaylı bir yazılım testi ile anlıyoruz. Bununla birlikte Crawl analizi ile alt sayfa içeriklerinin arama motorları tarafından erişilip erişilmediğini de analiz ediyoruz. Crawl analizlerimizi mevcut HTML alt yapınıza uygun Schema, Microdata ve RDF formatlarına göre tekrar düzenlenmesi ve geliştirilmesi süreci izler. Schema yapılarının uygulanması sayesinde arama motorlarının sitenizin içeriği ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlıyor olacağız.

 Kullanılabilirlik ve İçerik Stratejisi

Arama motorları arama sonuçlarının kalitesini ölçebilmek için, arama sonuçlarını tıkladıktan sonraki süreci de takip ederler. Eğer kullanıcı arama sonuçlarını tıkladıktan sonra, siteye girer girmez “geri” butonuna basıyorsa kullanıcı istediği sonuca ulaşamamış demektir. Anahtar kelime çalışmamız  doğrultusunda elde ettiğimiz anahtar kelime fikirlerini de hesaba katarak, alanınızdaki birçok kelimeden trafik almanızı sağlayacak içerik stratejisini sağlıyoruz.

Ölçümleme ve raporlama

Organik ve sürdürülebilir SEO performansı için analitik ve planlı bir yaklaşım gerekir! SEO operasyonlarını öngörü ile planlamak hem yapılan yatırımların geri dönüşünü hem de markanın dijital görünümünü riske atmak demektir.

Netvent olarak çalışmaların başlangıcından sonuna kadar tüm SEO değerlerini hem kendi yazılımlarımızla hem de Searchmetrics, MOZ, MajesticSEO, Hubspot, Link Research Tools, AuthorityLabs gibi alanında otorite olmuş firmaların premium yazılımları ile ölçüyor ve belli aralıklarla müşterilerimize raporluyoruz.

SEO süreçlerinin raporlanması zor olan soyut unsurlar içerdiğinin farkındayız. Bu bağlamda çalışmanın başlangıcında en az 6 aylık süreci kapsayan detaylı iş takvimimizi size iletiyoruz. Proje yazılımımız aracılığı ile o an ekibimizden hangi arkadaşın, hangi görevleri ile ilgilendiğini görüyor ve aklınıza takılan tüm soruları anlık olarak bize iletebileceğiniz interaktif bir ortamı size sunuyoruz.

Organik Link Edinme Çalışmaları

Web’de milyonlarca internet sitesi var. Bunların bir çoğunun içerik ve altyapı açısından benzerlik gösterdiğini varsayarsak, sizce arama motorları sonuçları gösterirken başka nelere bakıyor? Örneğin; bir e-ticaret projesi üzerine çalıştığınızı varsayalım. Standart bir alt yapı seçeneği seçtiniz, ürünlerinizi XML ile tedarikçilerinizden aldınız. Ürünlerinizin açıklamalarından görsellerine kadar her şey rakiplerinizle aynı. Sizce arama motorları sitenizi neye göre arama sonuçlarında listeleyecek? Popülarite! Nasıl gerçek hayatta beğendiğimiz ve sevdiğimiz şeylerden arkadaşlarımıza bahsediyorsak, internet dünyasında da insanlar sevdikleri sitelerin bağlantılarını paylaşarak beğenilerini ifade ediyorlar.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir